GMBproMB

GMB pro MB je aktivita studentů z moravskobudějovického gymnázia, kteří pořádají akce pro občany Moravských Budějovic s cílem zpříjemnit životy obyvatelů našeho městečka.

V minulosti jste mohli zaznamenat tyto jejich aktivity:

• Mexico Cup
  • Streetfilm
  • Knihobudky
  • Streetart

Aktuální projekty:

MEXICO CUP

Amatérský fotbalový turnaj v městské části Mexiko v Moravských Budějovicích, který pořádáme již čtvrtým rokem. Turnaj není pouze fotbalový, ale nabízíme i možnost vyzkoušení některých z našich doprovodných aktivit (petanque, badminton,...). Lidé si mohou užít společné dopoledne na čerstvém vzduchu, zakousnout některé dobroty nebo pouze podpořit zdejší fotbalové pušky. Účastníci jsou řádně odměněni za své výkony a vítěz si odnáší pohár.

Termín konání: 15. 08. 2020
Přihlášení týmů: do 06. 08. 2020
Zahájení akce a turnajů: 09:00

Doprovodnými akcemi bude: petanque, badminton, kroket, hod na koš, freestyle vystoupení a další...

Občerstvení volně ke koupi

BASKETWALL

Akce se bude konat na hřišti Na Výsluní v Moravských Budějovicích. Na zdejší zeď namalujeme streetart legendarního basketbalisty. Při slavnostním odhalení veledíla proběhne basketbalový turnaj. Tvořte týmy, trénujte. Vyhrát může pouze jeden. Účastníci budou řádně odměněni a doprovodnými akcemi bude dovednostní soutež.

Termín konání: 05. 09. 2020
Přihlášení týmů: do 27. 08. 2020
Zahájení akce a turnajů: 09:00

PROMEETAČKA

Po několika letech jsme se rozhodli znovuobnovit letní promítání v “ulicích“ Moravských Budějovic. Tuto akci již pořádala skupina studentů našeho gymnázia pod názvem STREETFILM a sklidili velký úspěch. Promítání pod širým nebem je letní záležitostí v mnoha městech v České republice a i my toho chceme být součástí! Sešla se nás parta, která chce tvořit a dělat velké věci. Cílem promítání je uspořádat pro Vás příjemný zážitek pod širým nebem v prostředí gymnazijního parku s názvem proMEETačka. O promítaném filmu necháme hlasovat v anketě na facebooku. Chystáme doprovodné aktivity a nabídku občerstvení, abychom si akci co nejvíce užili.

KOSIČKA

Rádi při hezkém počasí vyrazíme někam do přírody. Ať už setkat se s přáteli, nebo jen tak si provětrat hlavu. Tím nejvyhledávanějším cílem v okolí je již odnepaměti oblast s názvem Kosová, nacházející se asi 3 km západně od města. Takovou pomyslnou bránou do Kosové jsou 2 staré mohutné duby, které se díky své výjimečnosti řadí mezi chráněné památné stromy České republiky. Co je ještě přitažlivější, je ten skvostný pohled na panorama našeho města. Toto místo proto také bývá první zastávkou všech turistů, cyklistů, běžců, ale i rodin s dětmi . Co zde však žalostně chybí je pořádná posezení. Znavení cyklisté se dosud často museli tísnit na lavičce, kde si pohromadě nesedli více jak 3 lidé. Nemluvě o jejich kolech, která kvůli chybějícímu stojanu museli jen tak pohodit na zem či opřít o staré památné stromy. Kvůli nedostatku odpadkových košů se v blízkosti dubů vytvořila doslova skládka použitých kapesníků, PET lahví a dalšího odpadu, který do přírody rozhodně nepatří. ‌Proto se tyto nedostatky snažíme zlepšit. Naším návrhem je výstavba posezení "U Dubů" a doplnění potřebných odpadkových košů a stojanů na kola, popřípadě turistických naučných tabulí.