3D tisk s Průšou

Spolupráce školy s firmou Průša na projektu podpory výuky 3D tisku

3D tiskárny Josefa Průši jsou známy po celém světě a patří ke špičce v oboru. Jeho myšlenka zní následovně: „My jsme odborníci na 3D tiskárny, vy pedagogové na tvorbu učebních materiálů a výuku jako takovou. My vám zapůjčíme naši 3D tiskárnu a vy vytvoříte vlastní projekt, který je realizovatelný ve školním prostředí. Z vytvořených projektů sestavíme platformu výukových materiálů, přes kterou si budou vyučující navzájem sdílet své projekty, konzultovat problémy a řešit je.“

3D tiskárna ORIGINAL PRUSA I3 MK3s+ na začátku března dorazila do školy. Překvapením pro mě bylo, že přišla ve formě stavebnice, a to byla každopádně výzva. Podařilo se a tiskárna již bezchybně tiskne.

Teď se přesouváme do druhé, náročnější části. Musíme navrhnout projekt dle zadaných podmínek. Obnáší to návrh vlastního modelu, pořízení fotodokumentace a tvorbu návodu pro zařazení projektu do výuky. Původně jsem měl plán, že vše vytvoříme v kroužku Robotiky. Naštěstí máme šikovné studenty, na které je spoleh, a věřím, že se nám společně podaří vše zdárně dokončit i distančně. Máme na to 3 měsíce. Pokud náš projekt uspěje, výše uvedená tiskárna se stane zdarma majetkem školy a bude k dispozici všem studentům naší školy ve výuce informatiky i v kroužku 3D tisku.

Držte nám palce!

Mgr. Petr Dohnálek