Vltava 2021

Letní sportovně turistický kurz pro 3. ročník Gymnázia se nám podařilo uskutečnit 14. - 18. června na řece Vltavě. Úsek z Vyššího Brodu do Boršova jsme sjížděli na plastových kanoích a kajaku společnosti Inge tour. Personálně kurz zajišťovali naši školení instruktoři vodní turistiky Mgr. Štěpánka Pokorná, Mgr. Tomáš Truneček a Mgr. Karel Kabelka.

Více se dočtete v následujícím článku:

3.A na vodě

Ve dnech 14. – 18. června jsme se téměř celá třída vydali společně se třemi našimi učiteli na sportovně-turistický kurz. Naším cílem bylo sjet řeku Vltavu, a to konkrétně úsek Vyšší Brod – Branná – Český Krumlov – Zlatá Koruna – Boršov.

V pondělí během slunečného dopoledne jsme se sešli před školou všichni natěšení a s dobrou náladou. Jak hezké počasí, tak i dobrá nálada nás provázely během celého týdne. Ubytováni jsme byli ve stanech v kempu Pod hrází ve Vyšším Brodě a v kempu Vltavan v Českém Krumlově. Program na každý den byl jasný. Dopoledne jsme vyrazili na vodu, cestou jsme zastavili ve městě nebo v kempu, kde jsme se naobědvali a v pozdních odpoledních hodinách jsme dorazili do cílové destinace toho dne. Tam jsme se většinou šli podívat ještě do města nebo přírody. Ve čtvrtek jsme do programu zařadili i výjezd lanovkou na horu Kleť, kde jsme si vypůjčili koloběžky a pak na nich sjížděli celých 11 km zpátky do našeho kempu. I tahle jízda se obešla bez velkých zranění až na jedny odřeniny.

I přes veškerá koronavirová opatření (kterým by se v Praze asi divili J)hodnotím celý týden jako velmi vydařený. Po roce distanční výuky nám všem tohle zpestření přišlo vhod. Byl to týden plný slunce, pohody, smíchu, zábavy, spálenin, zpěvu a obešel se bez výraznějších zranění.

Chtěla bych za naši třídu poděkovat všem učitelům, že nám poskytli tenhle zážitek, na který jen tak nezapomeneme, a užili si to společně s námi.

Kristýna Holíková

Více fotografií naleznete ve fotogalerii Vltava 2021.

Mohli jste nás vidět i v televizi:

Události 17. 6. 2021

Regiony ČT24 19. 6. 2021