Edookit iCanteen Edookit Edookit Edookit
Gymnázium a SOŠ Moravské Budějovice

Máš na to!

Dne 5. 10. 2021 se studenti naší školy zúčastnili čtvrtého ročníku soutěže „Máš na to“ zaměřené na fyzickou zdatnost a znalost pravidel silničního provozu studentů středních škol, kterou vyhlásilo Krajské ředitelství Policie ČR kraje Vysočina pod záštitou hejtmana kraje. Studenti i studentky měli možnost si ověřit svou fyzickou zdatnost ve všech čtyřech sportovních disciplínách (člunkový běh, kliky, celomotorický test, běh na 1000 m), které jsou součástí fyzických prověrek příslušníků Policie České republiky, a své znalosti z předpisů silničního provozu. Soutěž se uskutečnila ve sportovní hale Sportovního klubu Jihlava. Celkem se zúčastnilo soutěže 35 smíšených týmů - 105 studentů ze 17 středních škol z Kraje Vysočina. Naše škola se soutěže zúčastnila s týmem Gymnázia (Adam Cibuľa, Mario Premar, Aneta Tvrdá) a s týmem SOŠ (Iveta Štětinová, Aneta Prodělalová, Tomáš Konečný).

Naši studenti podali úžasné výkony. Tým Gymnázia vybojoval krásné 3. místo (281 bodů) s postupem do Moravského finále. Velká pochvala patří Adamu Cibuľovi, který v jednotlivcích získal 3. místo.

 

Moravské finále se konalo 14. 10. 2021 v Brně, pod záštitou policejního prezidenta ČR, hejtmana Jihomoravského kraje, ředitele Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje.

V Brně jsme se potkali s finalisty z vybraných středních škol Jihomoravského, Olomouckého kraje a kraje Vysočina. Soutěž probíhala v areálu Sportovního klubu policie Kometa Brno a naši studenti obsadili 13. místo (251 bodů). Ve finále studenti navíc týmově řešili modelovou situaci a laickou orientaci činnosti na místě činu.

Soutěž byla zpestřena spoustou ukázek policejní praxe (zadržení pachatele, ukázky psovodů v praxi, služební hipologie…..)

Všem úspěšným soutěžícím, kteří dosáhli potřebného bodového hodnocení v testech fyzické zdatnosti, bylo uděleno osvědčení o fyzické způsobilosti, které mohou použít k přijetí do služebního poměru k Policii České republiky.

                                  

                                                                                              Mgr. Štěpánka Pokorná