Lyžařský výcvik 1. ročníků

Lyžařský výcvik studentů 1. ročníků

Studenti 1.A, 1.B, 1.D a 1.E se od 22. 3 do 27. 3. 2024 zúčastnili tradičního lyžařského výcvikového kurzu, který již potřetí probíhal ve skiareálu Zettersfeld. Tento prosluněný areál se nachází nad východotyrolským městem Lienz, a i když dole nebylo po sněhu ani památky, jakmile nás kabinková lanovka vedoucí přímo z okraje města Lienz (728 m n. m.) vyvezla do nadmořské výšky 1812 m n.m., rázem jsme se ocitli v jiném ročním období.

Lyžařské středisko Zettersfeld nepatří mezi největší – obsahuje 9 červených, 5 modrých a 1 černou sjezdovku, celkem tedy 21 km sjezdových tratí. Ty jsou krásně široké a přehledné a poskytují nám výborné možnosti pro výuku a zdokonalení carvingového lyžování a snowboardingu. Jedním z nejkrásnějších zážitků bylo vyjet sedačkovou lanovkou do nejvyššího bodu střediska Schoberköpfl (2278 m n. m.) a užívat si jízdu po panoramatické sjezdovce s úžasnými výhledy na Lienzské Dolomity až do nejnižšího bodu střediska Faschingalm (1660 m n.m.).

Po celodenním lyžování jsme navštívili aquapark Dolomitenbad v Lienzu, kde jsme si zaplavali, užívali si 90 m dlouhou skluzavku a vyhřívali se ve venkovním bazénu. Ubytování jsme měli zajištěné v horském hotelu Mölltalerhof, který se nachází ve vesnici Bad Lainach a je vzdálen 20 minut jízdy od Mölltaler Gletscher (Mölltalského ledovce). Lyžařského kurzu se zúčastnilo celkem 68 studentů a dozor jim dělalo 6 pedagogických pracovníků, kteří jsou současně instruktory lyžování a snowboardingu.

Lyžařský výcvikový kurz studentů 1. ročníků Gymnázia a SOŠ Moravské Budějovice přinesl nejenom skvělé lyžařské zážitky, ale také nezapomenutelnou atmosféru společného dobrodružství a vzájemného poznávání.

více fotografií ve ve fotogalerii