Celostátní kolo Zeměpisné olympiády

Ve dnech 25. a 26. 4. 2024 se uskutečnilo v prostorách Přírodovědecké fakulty UK v Praze celostátní kolo Zeměpisné olympiády v kategorii C a D. Mezi nejúspěšnější řešitele z České republiky se probojoval také Matyáš Lovicar, student 2. A gymnázia.

V průběhu dvou dnů čekal účastníky náročný program, který obnášel multimediální text, práci s atlasem, písemný test geografických znalostí a terénní část na území Prahy 2.

Páteční odpoledne završilo slavnostní zakončení a vyhlášení výsledků. Výkony soutěžících byly velmi vyrovnané. V celkovém pořadí obsadil Matyáš krásné 11. místo, když na vítěze ztratil pouhých 9 bodů. Po 1. místě v Kraji Vysočina je umístění v ústředním kole dalším dokladem jeho poctivé přípravy, odborných znalostí i dovedností.

Za vynikající reprezentaci školy děkuje a blahopřejeme k dosaženým výsledkům.