Sociální činnost

Sociální činnost (75-41-M/01)

• Jsou Tvými vlastnostmi vstřícnost, empatie, otevřenost a komunikativnost?

• Chceš pracovat s lidmi v jakémkoliv věku?

• Máš zájem o psychologii, láká Tě seznámit se blíž s pojmy psychopedie, logopedie, surdopedie apod.?

• Máš blízko k pedagogice, zajímá Tě práce s dětmi?

• Chceš mít možnost hned po maturitě získat živnostenský list pro živnost „Péče o dítě do 3 let věku v denním režimu“?

• Láká Tě představa pomáhat dětem ze sociálně slabých rodin, při rozvodu rodičů, při zdravotních problémech?

• Chtěl by sis otevřít cestu k práci v rámci sociálněprávní ochrany dětí, handicapovaných a seniorů?

• Láká tě představa, že můžeš někomu pomoci jako pracovník Linky důvěry?

• Chceš zjistit, co to je trénink paměti, arteterapie, muzikoterapie, canisterapie apod.?

• Zajímá Tě systém sociální pomoci v našem státě?

• Chceš zjistit na jaké sociální služby a dávky mají lidé v různých sociálních situacích nárok?

• Chceš pracovat jako terénní pracovník v sociálních službách nebo se postupně zapojit do možnosti rozšířit řady pracovníků okresní správy sociálního zabezpečení, různých oddělení úřadů práce a sociálních odborů městských úřadů?

Studuj obor SOCIÁLNÍ ČINNOST - obor, který ti nabízí zajímavou různorodou práci, ve společensky ceněné profesi s jistotou uplatnění na trhu práce dnes i do budoucna.

Co Tě čeká?

• naučíš se základům sociální práce, psychologie, pečovatelství
  • pronikneš do systému sociálních dávek a sociálních služeb
  • zvládneš základy péče o dítě do 3 let věku v denním režimu
  • poznáš široké spektrum terapeutických činností pro různé věkové skupiny od malých dětí po seniory
  • připravíš se na práci s různými typy osobností, propojíš psychologii s osobnostní výchovou
  • zvládneš metody organizace volného času
  • osvojíš si základní postupy sociální, terapeutické a pedagogické práce v sociálních službách

Navštívíš:

• mateřské školy
  • speciální mateřské školy
  • nízkoprahová zařízení pro děti a mládež
  • dětské domovy
  • stacionáře pro handicapované
  • tísňovou péči
  • domovy pro handicapované
  • domovy pro seniory
  • různé typy úřadů apod.

Zúčastníš se:

• adaptačního pobytu pro 1. ročníky
  • metod učení pro první ročník
  • lyžařského výcvikového kurzu
  • dobrovolnictví dle vlastního výběru
  • charitativních akcí (Srdíčkový den, Koláč pro hospic, Darovaná cihla)
  • odborných exkurzí, přednášek a workshopů
  • zahraničních exkurzí
  • odborných a sportovních soutěží
  • odborných praxí (mateřské školy, mikrojesle, nízkoprahová zařízení pro děti a mládež, stacionáře, domovy pro seniory, sociální odbory MěÚ, úřady práce)

Můžeš získat:

• Europass – evropský doklad o vzdělání, který popisuje získanou kvalifikaci v českém a anglickém nebo německém jazyce
  • certifikát o složení zvolené jazykové zkoušky
  • průkaz ISIC
  • kartu dobrovolníka
  • rekvalifikační kurz sportovní a rekondiční masáže pro oblast mimo zdravotnictví

V rámci odborné praxe si vyzkoušíš:

• ve 3. a 4. ročníku  po dobu tři týdnů práci pracovníka v sociálních službách a asistentskou práci v mateřských školách či mikrojeslích
  • ve 4. ročníku průběžnou formou jeden den v týdnu sociální práci pod vedením vyučujícího odborné praxe

Můžeš dále studovat:

• na vyšších odborných školách a vysokých školách se zaměřením na sociální práci a sociální politiku, sociálněprávní ochranu, pedagogiku, předškolní a mimoškolní pedagogiku, psychologii, charitativní práci apod.

Škola, kde se pořád něco děje!

Na co se můžeš těšit ...